שאלות נפוצות


האם אני זקוק/ה לטיפול פסיכולוגי?

לעיתים שאלה זו חולפת בראשנו נוכח קשיים שאנו נתקלים בהם בחיי היומיום, הגורמים לנו תסכול, עצב, אשמה, בושה, החמצה, וכד'. רגשות אלו יכולים לחלוף בעזרת סביבה תומכת ומנגנוני ההגנה של האדם. אולם, אם החוויה שלך היא שלעיתים קרובות מידי מצב הרוח "צבוע" ברגשות הללו ואולי גם התפקוד היומיומי נפגע, יש מקום לשקול פנייה לטיפול פסיכולוגי.

מה עושים בטיפול פסיכולוגי?

הטיפול הפסיכולוגי עוסק בבירור המקורות הרגשיים והחשיבתיים של המצוקה הנפשית ובדרכי ההתמודדות שלרשות המטופל. בהתאם לבירור הזה, נגזרת התוכנית הטיפולית הספציפית שתאפשר התמודדות יעילה יותר בחיים. יחד עם הפסיכולוג שמציע עמדה אובייקטיבית, סקרנית, וחקרנית, מתאפשרת בדיקה מעמיקה והיכרות עם המנגנון הנפשי הייחודי שהתפתח אצל המטופל. מנגנון נפשי זה הוא כמו "ציוד אישי" - זה מה שיש לך שעה-שעה ומייצר דפוס מחשבות, רגשות, והתמודדות ספציפים מול המציאות.

מי הפסיכולוג המתאים?

ראשית, פסיכולוג מתאים הוא מי שעבר הכשרה בפסיכולוגיה. בידקו שהוא בעל רשיון מטעם משרד הבריאות ורשום בפנקס הפסיכולוגים. בידקו גם האם המטפל מומחה בתחומו. שנית, פסיכולוג מתאים הוא מי שאיתו המטופל מרגיש שיכול ליצור ברית טיפולית - חוויה שיחד עומלים על הבנת המקורות הרגשיים והמנטלים של מצוקת המטופל על מנת לצאת מתקיעות ליותר חירות נפשית.

הנכם מוזמנים לפגישת היכרות לבדיקה משותפת של מידת ההתאמה בין המטרות שלכם לכישורי והכשרתי.

כמה זמן אורך טיפול פסיכולוגי?

תלוי! תלוי במטרות שאת/ה מציב/ה לעצמך ובנושאים שאת/ה רוצה לעסוק בהם. תלוי גם במידת המוטיבציה והיכולת שלך להיות באמת "בתוך טיפול". תלוי גם בסוג הקשיים שבהם מדובר - האם הם ממושכים ומלווים תקופה ארוכה את המטופל, או שהתעוררה מצוקה לאחרונה על רקע אירוע ספציפי.

טיפול קצר-מועד של מספר חודשים יכול להתאים למי שחווה משבר על רקע אירוע ספציפי. במקרים אחרים, יתכן ותדרש עבודה ממושכת יותר לצורך הקלה ומתן כלים להתמודדות עצמית עם הקשיים.

מהי כתובת הקליניקה שלך?

לנוחיותכם, אני מקבלת מטופלים הן בתל אביב והן ברעננה בכתובות שלהלן:

רח׳ אריה דיסנצ׳יק 9, תל אביב

רח׳ עטרות 1, רעננה